Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Kosova regjistron një viktimë dhe 299 të infektuar me koronavirus

Zhurnal Ads

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka regjistruar të mërkurën 299 raste të reja me koronavirus, pas testimit të 1,825 mostrave.

Sipas këtij Instituti ne 24 orët e fundit është regjistruar një viktimë, duke e çuar në 1,388 numrin e të vdekurve me këtë virus prej kur ka shpërthyer pandemia.

Sipas IKSHPK-së të mërkurën nga sëmundja COVID-19, që shkakton koronavirusi janë shëruar 526 persona, derisa raste aktive janë 5,567.

Prej 13 marsit, kur janë regjistruar rastet e para me koronavirus në Kosovë, autoritetet shëndetësore në këtë shtet kanë regjistruar 54.560 persona të infektuar me këtë virus.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Gërxhaliu arrin në Kizhevak të Serbisë, gjenden mbetje mortore

B M

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron rikonfirmon mbështetjen për Kosovën dhe vizitën në vendin tonë

B M

Nuk kanë të ndalur, sërish grabitje në Prishtinë

T E

Vjosa Osmani largohet përfundimisht nga LDK

admin

Kosnett: Kosova të mos ketë rezerva për CEFTA-në dhe Minishengenin

B M

Si e dogji veten me benzinë 39 vjeçari nga Kamenica

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...