Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Kosova sonte ia kalon Kinës e Indisë me ajër të ndotur

Kosova po vazhdon të ballafaqohet me ajrin e ndotur. Nga të gjitha vendet e botës, Prishtina renditet e dyta sa i përket kësaj problematike.

E ky fenomen është duke e përcjellë Kosovën tash e disa vite.

Si pasojë mjekët në vazhdimësi po deklarojnë se shteti duhet shtuar masat dhe kujdesin që të sigurojnë një mjedis sa më të pastër për qytetarët.

Ndryshe, sëmundjet e mushkërive hyjnë në grupin e sëmundjeve më të përhapura në Kosovë.

Postime të ngjashme

Babai i të dy dëshmorëve gjendet i vdekur në pusetë, rasti nën hetime

T E

Kosovë, 6 të vdekur e 592 të infektuar

T E

“6 mijë euro për 600 vota” – si ishin manipuluar qindra vota në favor të Haradinaj-Stubllës

T E

Bekimi rrëfen rënien e Jasharëve, ai ishte në Gjermani me Rifatin, kush ia dha lajmin?

T E

Shtrenjtohet prodhimi në Kosovë

T E

Osmani nga Prekazi: Sakrifica e familjes Jashari rezultoi me pavarësinë e Kosovës

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...