Kosova U-17 në konkurrencën e femrave luajti baras ndaj Bjellorusisë

Skuadra e Kosovës U-17 në konkurrencën e femrave ka barazuar 1-1 në duel me Bjellorusinë, në ndeshjen e dytë në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian 2022.

 

Kosova U-17 është pjesë e Grupit 1 të Ligës B dhe pas dy ndeshjeve ka katër pikë, duke e kryesuar renditjen e këtij grupi e ndjekur nga Bjellorusia po ashtu me katër pikë, derisa Luksemburgu ka tri pikë.

Të parat në epërsi kaluan futbollistet bjelloruse, me golin e shënuar nga Siniauskaya në minutën e tetë, derisa një pikë të rëndësishme për Dardanet e reja e siguroi Aurora Racaj, në minutën e 71-të.

Ndeshjen e fundit Kosova e zhvillon më 30 shtator kundër Luksemburgut.

Related posts

Ronaldo, Dybala, Chiellin e Allegri – Nedved zbulon detajet

D V

Van de Beek pritet t’i bashkohet Real Madridit, e dëshiron Ancelotti

Z H

Tyson Fury – Deontay Wilder: Sa shumë do të fitojnë dy boksierët e peshave të rënda

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More