Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Kosovë/ ​Asnjë viktimë dhe 33 raste të reja me koronavirus

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë fatmirësisht nuk është regjistruar asnjë raste me përfundim fatal me koronavirus.

Lajmi është bërë i ditur nga ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj.

Ai në një postim në Facebook ka bërë të ditur se 46 qytetarë e kanë fituar betejën me virusin COVID-19, ndërsa nga 711 testime të kryera, pozitivë kanë rezultuar 33.

Postime të ngjashme

Kërkohet të mos ketë shtyrje të testit të arritshmërisë dhe maturës

T E

17 deputetët që kanë fituar më së shumti legjislatura

T E

Vdes nga Coronavirusi peshkopi Atanasija

T E

Këta janë 120 deputetët e rinj të Kosovës

T E

Votat e Enver Hoxhajt si kandidat për kryeministër

S.B.

Vazhdon rritja e rasteve me COVID-19, për 24 orë shënohen shtatë vdekje dhe 591 raste të reja

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...