Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Kosovë/ ​Zero raste vdekjesh dhe 159 raste të reja me COVID-19

Zhurnal Ads

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë nuk ka asnjë rast të vdekjes nga COVDI-19.

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka njoftuar se janë edhe 159 raste të reja me COVID-19.

“Sot, është shënuar numri më i lartë i testimeve brenda 24 orëve, nga 1.245 mostra të marra, 159 kanë rezultuar pozitiv, ndërsa nuk është shënuar asnjë rast tragjik nga Covid-19”, ka shkruar Zemaj.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Komandant “Molla e Kuqe” para Gjykatës, flasin dëshmitarët

R ZH

Kurti: LDK dhe PDK po frikësohen nga zgjedhjet, ka ardhur koha e VV’së

admin

PE-ja do të kërkojë sërish nga pesë vendet e BE-së që ta njohin Kosovën

S.B.

Fillon testimi për koronavirus i mësimdhënësve në Kosovë

admin

Gjakovari vjedhi 10 euro në një tyrbe

admin

Kosova siguron 500 mijë vaksina antiCOVID nga Pfizer

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...