Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Kosovë/ 1117 gjoba për mos respektim të masave ndaj COVID-19

Zhurnal Ads

Vetëm brenda një ditë, Policia e Kosovës ka shqiptuar 1 mije e 117 gjoba për perona të cilët nuk respektuan masat e vendosura nga institucionet shëndetësore ndaj COVID-19.

Brenda këtyre 24 orëve policia ka shqiptuar edhe 939 tiketa ndaj shkelësve të trafikut.

Nga policia kanë bërë të ditur se për 24 orë janë arrestuar 25 persona, ku 8 janë dërguar në mbajtje dhe 4 në vuajtje të dënimit.

Ndërsa, në rrugët e Kosovës janë shkaktuar 41 aksidente trafiku me dëme materiale dhe 21 me të lënduar.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Hetim për “dosjet e UÇK”/ Miratohet komisioni në Parlament. Do drejtohet nga Ulsi Manja

S.B.

Mimoza Kusari-Lila: Ku është Zemaj? Mos ka dalë të luajë rolin e kryepolicit se i është bë merak!

R ZH

Ekonomia e Kosovës pësoi rënie 8.8%, flasin njohësit e çështjes

admin

Vdes një burrë në Prishtinë, bie nga një ndërtesë

T E

Gjuha e urrejtjes, demotivuese për gratë në politikë

S.B.

24 mijë familje varen nga ndihma sociale në Kosovë

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...