Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Kosovë: 15 viktima dhe 775 raste të reja me COVID-19

Zhurnal Ads

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, njoftoi të enjten se gjatë 24 orëve të fundit 15 pacientë kanë vdekur dhe janë regjistruar 775 raste të reja me COVID-19, sëmundjen që e shkakton koronavirusi.

“Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prizren 4 raste (76, 66, 56, 52 vjeç), Prishtinë 2 raste (78, 66 vjeç), Ferizaj 1 rast (78 vjeç), Gjilan 1 rast (80 vjeç), Klinë 1 rast (76 vjeç), Suharekë 1 rast (77 vjeç), Pejë 2 raste (71, 64 vjeç), Vushtrri 1 rast (72 vjeç), Gjakovë 1 rast (69 vjeç) dhe Podujevë 1 rast (87 vjeç)”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së.

Shifrat e rasteve të reja dalin pas testimit të 1.903 mostrave.

IKSHPK po ashtu njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar edhe 553 pacientë, duke çuar në total 22. 690 numrin e të shëruarve.

Që prej 13 marsit – kur u paraqitën rastet e para me koronavirus – në Kosovë janë regjistruar 37.028 raste me COVID-19.

Prej tyre 963 pacientë kanë vdekur.

Raste aktive janë 13.375.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Haradinaj-Stublla: Kosova nuk përfaqësohet nga UNMIK-u në Traktatin e Komunitetit të Energjisë

R ZH

Vuçiç: Serbia e gatshme të japë vaksina edhe për shqiptarët e Kosovës

T E

Të dielën pritet gjendje kritike nga vërshimet

Z H

Pala serbe: Në Bruksel është hapur tema e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe

S.B.

Tahiri thotë se AAK do të ketë rezultatin më të mirë që ka pasur ndonjëherë

T E

Kurti: Jemi të interesuar për datë sa më të hershme për mbajtjen e zgjedhjeve, vendi duhet nxjerr nga kriza e shumëfishtë

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...