Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Kosovë, 6 të vdekur e 592 të infektuar

Në 24 orët e fundit, në Kosovë janë regjistruar 592 raste të reja me Kovid-19, nga 3.177 testime. Po ashtu autoritetet shëndetësore kanë njoftuar për 6 viktima, derisa betejën me virusin e kanë fituar 291 persona, ndërsa gjithsej ka  9.175 raste aktive.

Që nga fillimi i pandemisë, Kosova ka regjistruar gjithsej 72.500 persona të infektuar me këtë virus. Prej tyre 1.640 kanë vdekur.

Postime të ngjashme

Prokuroria Themelore në Prishtinë nis hetim për “Zbulimin e fshehtësisë zyrtare”

N E

Haxhiu: Sigurimi i vaksinave është top prioritet i qeverisë

N E

Një person ka mbetur i vdekur dhe dy të tjerë janë plagosur në Mitrovicë

N E

“Eksplodoi balona” e Janez Janshës si lajm i pavërtetë, por që nxiti reagime të ndryshme

R Zh

Në Kosovë nga e hëna mësimi me prezencë fizike

N E

Kosova regjistron mbi 12 mijë raste me Kovid-19

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...