Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Kosovë/ 7 viktima dhe 69 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 532 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 69 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 7 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv.

Numri total i rasteve pozitive është 14.446 raste nga 56.045 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 581 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 107 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 11.033 raste, kurse numri i rasteve aktive është 2.832.

Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 22 raste, komuna Mitrovicë 5 raste, komuna Deçan 4 raste, komuna Malishevë 4 raste, komuna Drenas 3 raste, komuna Gjilan 3 raste, komuna Lipjan 3 raste, komuna Pejë 3 raste, komuna Suharekë 3 raste, komuna Ferizaj 2 raste, komuna Gjakovë 2 raste, komuna Kamenicë 2 raste, komuna Kaçanik 2 raste, komuna Rahovec 2 raste, komuna Viti 2 raste dhe me nga një rast komunat Graçanicë, Istog, Obiliq, Podujevë, Prizren, Shtime dhe Vushtrri.

Postime të ngjashme

Gjithçka që u lejohet shqiptarëve, duhet edhe serbëve të Bosnjës, thotë Vullin

T E

Kosovë/ Deputetët kërkojnë t’u lejohet shkollimi vajzave që bartin mbulesë

S.B.

Qeveria malazeze sqarohet pse i vuri fusnotën Kosovës

T E

Mbi 1 miliard dollarë investime për ‘Autostradën e Paqes’, hekurudhën dhe projektet e tjera

admin

Mustafa-Lajçakut: Asociacioni do të themelohet vetëm sipas ligjeve të Kosovës

admin

Ndërpritet mësimi në shkollën “Faik Konica” – katër arsimtarë me COVID-19

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...