Agjencia Zhurnal.mk

Kosovë/ Humb jetën edhe një person tjetër nga CoVid-19

Një 53 vjeçar ka ndërruar jetë si pasojë e komplikimeve nga Covid-19 ka bërë të ditur Klinika Infektive e Kosovës.

Pacienti në gjendje të rëndë me COVID-19, i cili ishte duke u trajtuar në repartin Intensiv të Klinikës Infektive në QKUK, sot ka ndërruar jetë.

“Klinika Infektive njofton se, sot në orët e pasdites, në mjekimin intensiv të kësaj klinike ka përfunduar me vdekje pacienti K. Q. (1967) nga Komuna e Prizrenit. Pacienti ishte hospitalizuar në Klinikën Infektive të QKUK-së në Prishtine më 13.04.2020 dhe që nga fillimi ka qenë në gjendje shumë të rëndë dhe në përkujdesje intensive”, thuhet në komunikatë.

“Tek i sëmuri, gjatë ecurisë së sëmundjes janë zhvilluar ndërlikime si pasojë e COVID -19, të cilat edhe përkundër të trajtimit intensiv, pamundësuan që pacienti t’i mbijetoi sëmundjes. Kjo është vdekja e 14 nga COVID-19 në Klinikën Infektive të QKUK-së dhe e 19-ta në nivel shteti”, thuhet më tej.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...