Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë Kronika

Kosovë/ Konfiskohen 72 mijë vezë

Policia ka bërë të ditur se mbrëmë në pikën kufitare në Vërmicë kanë ndaluar një automjet dhe gjatë kontrollit i kanë gjetur dhe konfiskuar 72.000 vezë pa dekumentacion përkatës.

”Policia rastin e ka cilësuar si ”tregëti e ndaluar” dhe personi që e drejtonte automjetin ishte një mashkull Shqiptar, shtetas i R. Shqipërisë”, është bërë e ditur në raportin e policisë.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt

Postime të ngjashme

Dialogu Kosovë-Serbi, ekspertët sugjerojnë një takim që ti paraprijë atij të 25 korrikut

Lea Muslija

Vuçiqi falënderon policët serbë, thotë se e mbrojtën Kosovën kur u sulmua nga jashtë

Lea Muslija

Aksident trafiku, rrokulliset kamioni në afërsi të Strazhës

R Zh

Ben Meir: Kurti të mos e pranojë Asociacionin, i pamohueshëm gjenocidi serb në Kosovë

Lea Muslija

Ministri i Qeverisë për Asociacionin: S’mund ta shkelim Kushtetutën dhe të kemi institucion një etnik

Lea Muslija

Nisma dënohet nga KQZ-ja, mund t’i anulohet pjesëmarrja në zgjedhjet lokale

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...