Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Kosovë/ Licencohen edhe dy laboratorë privatë për testimet për COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka licencuar edhe dy laboratorë privatë të cilat do të ofrojnë testime për COVID-19.

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se laboratori “Mikrobioanaliza”, i cili është licencuar në Prishtinë do të ofrojë teste me metodën RT-PCR, kurse laboratori “Vedi” në Podujevë do të ofrojë teste serologjike.

Ndryshe, numri i personave të infektuar me coronavirus ka arritur në 14 mijë e 637, 11 mijë e 435 prej të infektuarve janë shëruar kurse janë regjistruar 596 raste të vdekjes.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike bën të ditur se raste aktive vazhdojnë të jenë 2 mijë e 606.

IKSHPK ka kërkuar nga qytetarët që të jenë të kujdesshëm dhe të respektojnë masat ndaj COVID-19.

Postime të ngjashme

Ministri gjerman tregon arsyen e vizitës në Prishtinë e Beograd

S.B.

Shefi i diplomacisë gjermane, Heiko Maas arrin në Kosovë

S.B.

Murati sqaron vendimin për shtesat e pensioneve bazike

S.B.

AAK e quan skandaloze ndaljen e shtesave për pensionistët, kërkon nga Qeveria ta anulojë këtë vendim

S.B.

Osmani falënderon shefin e BE-së, Szunyog për vaksinat që janë siguruar nga BE-ja

S.B.

Tërmkolli reagon pasi Abdixhiku e takon Jusuf Buxhovin

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...