Kosovë

Kosovë/ Licencohen edhe dy laboratorë privatë për testimet për COVID-19

Zhurnal Ads

Ministria e Shëndetësisë ka licencuar edhe dy laboratorë privatë të cilat do të ofrojnë testime për COVID-19.

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se laboratori “Mikrobioanaliza”, i cili është licencuar në Prishtinë do të ofrojë teste me metodën RT-PCR, kurse laboratori “Vedi” në Podujevë do të ofrojë teste serologjike.

Ndryshe, numri i personave të infektuar me coronavirus ka arritur në 14 mijë e 637, 11 mijë e 435 prej të infektuarve janë shëruar kurse janë regjistruar 596 raste të vdekjes.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike bën të ditur se raste aktive vazhdojnë të jenë 2 mijë e 606.

IKSHPK ka kërkuar nga qytetarët që të jenë të kujdesshëm dhe të respektojnë masat ndaj COVID-19.

Postime të ngjashme

Prokuroria në Hagë: Dëshmitarët u vranë, ish-anëtarë të UÇK-së u frikësuan të dëshmonin

D XH

Mbi 40 mijë faqe material kundër ish-krerëve të UÇK-së

R ZH

Tragjedi në Zvicër/ Treni përplas për vdekje 15-vjeçarin shqiptar (FOTO)

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...