Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Kosovë – Lituani, ndeshja përgatitore para kualifikimeve për Botëror

Kosova do të luajë një ndeshje miqësore ndaj Lituanisë në prag të sfidave kualifikuese për Kampionatin Botëror të viti 2022.

Në një njoftim të Federatës së Futbollit të Kosovës bëhet e ditur se përballja është caktuar të zhvillohet në datën 24 mars.

Skuadra jonë do të jetë nikoqire, ndërsa ky takim do të zhvillohet vetëm disa ditë para sfidës së parë kualifikuese për Kampionatin Botëror kundër Suedisë, të cilën Kosova e zhvillon po ashtu në Prishtinë.

“Marrëveshja ndërmjet dy federatave tashmë është arritur dhe ndeshja do të zhvillohet më 24 mars në Prishtinë”.

“Katër ditë pas kësaj miqësoreje, Dardanët do ta zhvillojnë ndeshjen e parë në kuadër të kualifikimeve të Botërorit kundër Suedisë po ashtu si vendas, teksa më 31 mars do të jenë mysafirë të Spanjës”, thuhet në njoftimin e FFK-së.

Postime të ngjashme

Detajet e marrëveshjes ndërmjet Unitedit dhe Realit për Varane

D V

Petkovic kërkon të largohet nga Kombëtarja e Zvicrës

D V

Mediat italiane: Juventus huazon Pjacan te rivali i madh

D V

Atletico Madrid shpreh interesim për Lacazetten

D V

Faqja zyrtare e Lojërave Olimpike reagon pas medaljes së dytë të artë të Kosovës: Arritje e pabesueshme

D V

Arrihet marrëveshja mes Manchester Unitedit dhe Real Madridit për Varanen

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...