Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Kosovë, PDK kërkon shkarkimin e Bajramit dhe Kuçit

Zhurnal Ads

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, ka thënë se skandalet e një pas njëshme të qeverisë së udhëhequr nga Avdullah Hoti, kanë dëmtuar integritetin e institucioneve publike të Kosovës.

Tahiri ka shpalosur tri aferat e fundit të qeverisë Hoti për të cilat ka kërkuar dorëheqje dhe shkarkime të ministrave përgjegjës.

Ai tha në konferencë për media se shuarja e Task Forcës Kundër Korrupsionit që hetonte aferat korruptive të zyrtarëve të lartë qeveritar, skandali i vjedhjes së 2 milionë eurove dhe tenderi 5 milionë euro i dhënë për kompaninë e ministrit Kuçi, nuk duhet do të kalohen në heshtje.

Për këto skandale të Qeverisë, deputeti Tahiri ka kërkuar dorëheqje e shkarkime të ministrave Hykmete Bajrami dhe Blerim Kuçi.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Kosovë/ Vrasje në tentativë në Sllatinë, policia jep detaje

admin

Kadaj-Bujupi: Një Qeveri e cila nuk mund ta bëjë shumicën e thjeshtë në Kuvend, është e kotë të jetë në detyrë

admin

Pas 418 rasteve të reja me coronavirus, IKSHPK apel qytetarëve: Mos lejoni mbylljen e të gjithëve për pakujdesinë e disave

S.B.

Pastruesi tentoi të fuste drogë në Burgun e Dubravës, suspendohet

S.B.

Aksident mes 7 veturave në autostradën “Ibrahim Rugova”, lëndohen 5 persona

T E

Larg duart nga Elita akademike shqiptare

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...