Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Kosovë /Sot rinisin të reshurat, paralajmërohen vërshime të reja

Gjatë ditës së sotme do të ketë reshje të shiut, të cilat do të vazhdojnë edhe të dielën, e që paralajmërohen edhe përmbytje në disa zona të Kosovës.

Ndërsa nga e hëna në Kosovë pritet të mbajë mot i ftohtë dhe me borë.

Gjatë ditës së sotme në vend do të mbajë mot me vranësira e që pasdite do të ketë mot edhe reshje të shiut.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të  Kosovës, temperaturat e ajrit në fundjavë mbesin të larta, e javën e ardhshme në rënie. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4 gradë Celsius deri në -5 gradë Celsius.

Ndërsa javën që do të ketë erë që e cila do të fryjë mesatarisht e fuqishme nga juglindja 7-14m/s, e ditën e hënë herë-herë edhe deri në 20m/s (72km/h)

Megjithatë IHMK thotë se ky është njoftimi formal për këtë ngjarje dhe se kjo nuk do të thotë se do të ndodhë përmbytja e shpejtë, por ajo është e mundur.

Postime të ngjashme

Haradinaj-Stublla jep dorëheqje nga pozita e ministres dhe AAK-ja

S.B.

Si paraqitet situata në Kosovë, 9,782 raste me koronavirus

S.B.

Sot mbahet ceremonia e zbarkimit të kontingjentit të FSK-së në misionin e parë paqësor jashtë vendit përkrah ushtrisë amerikane

S.B.

Kurti: Dialogu me Serbinë duhet të përgatitet mirë

T E

Në QNR nis rinumërimi i votave të AAK-së, të pranishëm edhe hetues të prokurorisë

T E

Spitali pa vitaminë C

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...