Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Kosovë/ Tetë të vdekur dhe 62 raste të reja me COVID-19

Në Kosovë të mërkurën janë regjistruar edhe tetë raste të vdekjes nga koronavirusi i ri, që e shkakton sëmundjen COVID-19.

Dy viktima janë shënuar në Prishtinë dhe nga një në Malishevë, Mitrovicë, Obiliq, Prizren, Rahovec dhe Suharekë.

Sipas njoftimit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike (IKSHPK), nga 4.049 mostra të testuara, të infektuar me koronavirusin e ri janë regjistruar edhe 62 persona.

Bazuar në këto të dhëna 1.5 për qind e të testuarve kanë rezultuar pozitivë.

Sipas IKSHPK-së, nga sëmundja janë shëruar edhe 379 pacientë ndërsa raste aktive janë 4.218.

Që prej 13 marsit, 2020 e deri më 19 maj, 2021, Kosova ka regjistruar 107.065 raste me COVID-19. Prej tyre, 2.235 pacientë kanë vdekur dhe 100.612 janë shëruar.

Postime të ngjashme

Keqpërdorim të pozitës zyrtare, aktakuzë ndaj dy zyrtarëve të komunës së Prizrenit

Bekim Laçi

BE dhe SHBA-të intensifikojnë bashkëpunimin në Ballkanin Perëndimor

Bekim Laçi

Von Cramon: Shpresoj Kurti të dëshmojë që e kupton rëndësinë e dialogut

Bekim Laçi

“Marrëveshja Kosovë – Serbi arrihet brenda disa muajsh”

Bekim Laçi

​Dita e Çlirimit të Deçanit iu dedikohet ish-luftëtarëve në Hagë

Bekim Laçi

Haradinaj, Kurtit: Kërko vetëm njohjen reciproke

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...