Shqipëri

Kosovë tre të vdekur 47 raste pozitive, Shqipëri dy të vdekur 106 të infektuar

Zhurnal Ads

Brenda 24 orëve në Kosovë janë raportuar 3 raste të vdekur nga virusi korona, ndërsa 47 persona kanë rezultuar pozitiv nga 525 qytetarë të testuar.   Numri total i rasteve pozitive është 15.472 raste nga 65.979 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 622 raste të vdekjes.    Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 113 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 13.278 raste, kurse numri i rasteve aktive është 1.572.  Ndërsa në Shqipëri 2 pacientë kanë ndërruar jetë në 106 kanë rezultuar pozitiv derisa 137 janë shëruar.   Në nivel botëror nga kovid 19 mbi 32 miljon e 888 mijë persona kanë rezultuar pozitiv,  mbi 22 miljon e 760 mijë janë shëruar ndërsa 994 mijë 940 prsona kanë humbur jetën. 

Postime të ngjashme

Ambasadorja e SHBA-së: Palët t’i qëndrojnë ‘5 qershorit’, në tryezë propozime reale

admin

Rama në konferencë me Di Maion: Italia pranë nesh, për të siguruar vaksinën për Covid-19

S.B.

Debati për viktimat nga covid, Basha replikon me Ramën: Ne kemi detyrë të shpërndajmë të vërtetën

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...