Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Kosovë tre të vdekur 47 raste pozitive, Shqipëri dy të vdekur 106 të infektuar

Brenda 24 orëve në Kosovë janë raportuar 3 raste të vdekur nga virusi korona, ndërsa 47 persona kanë rezultuar pozitiv nga 525 qytetarë të testuar.   Numri total i rasteve pozitive është 15.472 raste nga 65.979 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 622 raste të vdekjes.    Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 113 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 13.278 raste, kurse numri i rasteve aktive është 1.572.  Ndërsa në Shqipëri 2 pacientë kanë ndërruar jetë në 106 kanë rezultuar pozitiv derisa 137 janë shëruar.   Në nivel botëror nga kovid 19 mbi 32 miljon e 888 mijë persona kanë rezultuar pozitiv,  mbi 22 miljon e 760 mijë janë shëruar ndërsa 994 mijë 940 prsona kanë humbur jetën. 

Postime të ngjashme

Fundi i maratonës së Gramoz Ruçit

Dafina Vidishiqi

Kongresi, vendimet e rëndësishme që morën 3000 delegatët socialistë

Dafina Vidishiqi

Greqia shtyn masat deri në 21 qershor për kufirin me Shqipërinë

Dafina Vidishiqi

12 raste të reja me coronavirus në Shqipëri

Dafina Vidishiqi

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë jep dorëheqjen nga politika

Dafina Vidishiqi

Meta kujton Ditën e Çlirimit të Kosovës: Dita për të nderuar luftën e drejtë të UÇK-së

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...