Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Kosovë: Vazhdon faza e parë e imunizimit

Deri më tani mbi 1 mijë të vaksinuar të grupmoshës 75-79-vjeç

Në qendrën e vaksinimit “1 Tetori” në kryeqytet po vijon vaksinimi i personave 75 deri ne 79 vjeç, të shoqëruar me sëmundje kronike. Vetëm sot kanë marrë vaksinën 85 persona, ndërsa në total janë vaksinuar 1 mijë e 26 vetë nga kjo grupmoshë që kanë edhe sëmundje kronike.

Ndërsa shifrat totale të të vaksinuarave deri me sot janë: 1 mijë e 202 persona nga grupmoshat 80-85 vjeç, 53 persona në dializë, dhe 111 persona nga shtëpia e pleqve.

Postime të ngjashme

Ambasadori Gjerman në Kosovë: Skenat e sotme në Kuvend janë të papranueshme

N E

Diplomati Agim Nesho: Ndryshimi i kufijve në Ballkan është interes direkt i Serbisë

N E

Ilir Meta: Qytetarët e Kosovës meritojnë sa më parë liberalizimin e vizave me BE-në

N E

Lumir Abdixhiku: Nuk besoj se Donika Gërvalla ka dërguar dosje në Prokurorinë Speciale

N E

Faton Peci: Memli Krasniqi më tha hajde në holl të bëjë llom

N E

Lumir Abdixhiku për Vetëvedsosjen: S’kanë kapacitete për të bërë gjërat që kanë premtuar se do t’i bëjnë

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...