Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Kosovë/ Vrasje në tentativë në Sllatinë, policia jep detaje

Një gjuajtje me armë zjarri ka ndodhur mbrëmë në autostradë, konkretisht në fshatin Sllatinë të Fushë-Kosovës.

Një person dyshohet se ka shtënë me armë zjarri në drejtim të një tjetri përderisa të dy po lëviznin me veturat e tyre.

Rasti nga policia po hetohet si “vrasje e mbetur në tentativë”, ndërsa i dyshuari ka ikur nga vendi i ngjarjes.

“Fsh. Sllatinë, Autostradë 04.10.2020 – 19:15. Viktima mashkull kosovar ka raportuar se deri sa ishte duke udhëtuar me veturën e tij, dyshohet se një person mashkull kosovar po ashtu i cili ishte me veturë, ka shtënë me armë zjarri dyshohet në drejtim të tij. Njësitë policore kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë gjetur dy gëzhoja të kalibrit 7.62mm, nuk ka pasur të lënduar as dëme në veturën e viktimës. I dyshuari ka ikur nga vendi i ngjarjes, përderisa rasti është duke u hetuar nga njësitet relevante policore”,. 

Postime të ngjashme

Fundjava në Kosovë me rrebeshe shiu, java e ardhshme me valë të nxehtit afrikan

Dafina Vidishiqi

Gjykimi ndaj Salih Mustafës në Hagë fillon më 15 shtator

Dafina Vidishiqi

Vasfije Krasniqi kërkon solidarizim për ta kundërshtuar dhunën seksuale në luftë

Dafina Vidishiqi

Asociacioni, a mund t’i tensionojë raportet Kosovë – SHBA?

Dafina Vidishiqi

Osmani e Erdogan bisedojnë për thellimin e bashkëpunimit mes Kosovës e Turqisë

Dafina Vidishiqi

Oda e Infermierëve kërkon nga MSh të shqyrtoj vendimin për angazhimin e mbi 300 infermierëve

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...