Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Kostadinov: Gjuha maqedonase është e pranuar, nuk do kemi problem me rrugën tonë të integrimit në BE

Zhurnal Ads

Shkup, 17 shtator – Ne flasim një gjuhë maqedonase që është e njohur nga e gjithë bota dhe unë jam sinqerisht i bindur se mosmarrëveshjet dypalëshe nuk do të jenë një pengesë në rrugën tonë të integrimit në BE, tha sot zëdhënësi i LSDM-së Kostadin Kostadinov, duke iu përgjigjur pyetjeve të gazetarit në lidhje me memorandumin e paraqitur nga Bullgaria për shtetet anëtare të Unionit.

Ai theksoi se si politikan serioz dhe LSDM-ja si parti serioze gjithmonë i ka dhënë një shans përmes dialogut dhe përmes bisedave të gjera, për të mbyllur të gjitha çështjet kryesore që shqetësojnë qytetarët e vendit tonë, por edhe qytetarët e vendeve me të cilat kemi pasur mosmarrëveshjet.

“Gjëja më e rëndësishme është që unë jam maqedonas nga këtu, flas maqedonisht nga këtu, ju bëni pyetje në maqedonisht dhe natyrisht më e rëndësishmja sipas marrëveshjeve, të njohura nga e gjithë bota. “Unë jam sinqerisht i bindur se mosmarrëveshjet dypalëshe në rastin e Republikës së Bullgarisë nuk do të jenë një pengesë në rrugën tonë të integrimit në BE,” tha Kostadinov.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Gjurovski: Partitë të heshtin dhe të heqin dorë nga mbrojtja dhe siguria

T E

Zhurnal mëson: Prokurorja për Krim të Organizuar, Fatime Fetai do ta fton në pyetje Ali Ahmetin, lidhur me dështimin e regjistrimit të popullësisë në vitin 2011

R ZH

LSDM: Zgjedhjet lokale në Shtip dhe Pllasnicë nuk anulohen

E.E.

D-r.Panovski: Tre muajt më të rënda janë para nesh

admin

Pritje të gjata për kthim të mërgimtarëve në vendkalimin Serbi-Hungari

T E

Grubit sot i’u kishte “shterë” zëri për 100 ditët e Qeverisë, zgjodhi të flet për Bullgarinë!?!

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...