Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Koulibaly i jep shpresa Liverpoolit

Pas lëndimit të Van Dijk, Koulibaly është objektivi numër një i Liverpoolit për afatin kalimtar të janarit.

Qendërmbrojtësi më i kërkuar në merkaton e verës, Kalidou Koulibaly, insiston se është i lumtur në Napoli, por jep sinjale largimi duke thënë: “Do të shohim çfarë do të ndodhë”, pas spekulimeve për të ardhmen.

Ai është objektivi numër një i Jurgen Klopp për afatin kalimtar të janarit pas lëndimit të rëndë të Virgil van Dijk, që me shumë mundësi do të humbasë gjithë sezonin.

Të enjten, pas fitores 1-0 në Europa League kundër Real Sociedad, mbrojtësi u pyet për të ardhmen dhe është i vetëdijshme për interesimin e klubeve të ndryshme, përfshirë këtu edhe PSG dhe Manchester City.

“E dua Napolin dhe Napoli më do mua, kjo është më e rëndësishmja”, tha Koulibaly për Sky Sports.

“Kam edhe tri vite kontratë, jam i qetë, ekipe po më duan, por unë jam ende këtu”.

“Luaj në nivele të mia dhe e ndihmoj ekipin, këta njerëz sepse dua t’ua shpërblejë disi e më pas do të shohim se çfarë do të ndodhë”.

Postime të ngjashme

Ozil emocionon tifozët turq

Z H

Lajme të mira për Milanin, Bennacer gati për ndeshjen ndaj Bolognas

Z H

Alberto harron lëndimin, rikthehet në stërvitje te Lazio

Z H

Vllaznia tjetër blerje për titullin, firmos me sulmuesin Salim Cisse

Z H

Statuja e Maradonës, prokuroria e Napolit nisë hetimet

Z H

Cristiano Ronaldo thyen rregullat e Covid-19, bën gjithçka për t’i dhuruar ditëlindje të paharrueshme Georginës (FOTO)

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...