Agjencia Zhurnal.mk

Kovaçev i drejtohet Zaevit: Në BE nuk ka vend për gënjeshtra dhe ideologji antibullgare

Sofje, 11 tetor – Pse i duhet Zaev këtij provokimi anti-bullgar tani, pyet eurodeputeti bullgar Andrej Kovachev, i cili vjen nga GERB qeverisës i kryeministrit Bojko Borisov.

Ai komentoi në Facebook për festimin dhe urimet e kryeministrit Zoran Zaev me rastin e 11 Tetorit.

“Një serb vret një bullgar, baba i tre fëmijëve dhe një i afërm i Dame Gruev. Kjo quhet ‘kryengritje popullore’ dhe festohet çdo vit. “Nuk ka vend në BE për gënjeshtra dhe ideologji anti-bullgare”, shkroi Kovaçov në Facebook.

Ai ndau një lidhje nga një mediat këtu në të cilën u botua mesazhi i urimit i kryeministrit Zaev për festën e sotme.

Zaev tha se nëse Bullgaria qëndron në kërkesat e saj, populli maqedonas do të duhet të përgatitet që konferenca e parë ndërqeveritare të mos mbahet në dhjetor, por ai gjithashtu foli me besim se ata do të gjenin një zgjidhje të përbashkët me Bojko Borisov.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...