Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Kovaçev: Nuk është luftë kundër fashizmit, por një sulm terrorist

Shkup, 20 tetor – Eurodeputeti bullgar Andrej Kovaçev në “Click Plus” në TV21 theksoi se e dimë shumë mirë se çfarë ka ndodhur më 11 tetor 1941 në Prilep dhe se nuk është luftë kundër fashizmit, por një sulm terrorist.

“Ky është interpretimi juaj. Ju e dini shumë mirë se çfarë ndodhi më 11 tetor 1941 në Prilep, një Bullgar nga Smilevo, një i afërm i Damjan Gruev u vra mbas shpinë nga një bashkëqytetar dhe një burrë tjetër Asparuh nga i njëjti vend hodhi një bombë në këtë stacion. Nuk është luftë kundër fashizmit, por një sulm terrorist i kryer në stacionin e policisë,” tha Kovaçev.

Kovaçev shtoi se Bullgaria nuk është shtet fashist dhe se nuk udhëhiqet nga një fashist.

Postime të ngjashme

A duhet të agjërojë një i prekur nga Covid-19 me simptome të lehta?

R Zh

Analizë/ Qytetarët nuk po munden të sigurojnë as produktet ushqimore bazë

Z H

Rektori i UT-së, Prof. Dr. Vullnet Ameti uron muajin e Ramazanit

R Zh

Teuta Arifi prezanton punimet për shtegun e biçikletave në qendër të qytetit (FOTO)

R Zh

Radev: Nuk kam ndërmend të shtyjë thirrjen e sapozgjedhur të Asamblesë së 45-të Kombëtare

R Zh

REL: Nga Kovaks për Maqedoninë e Veriut, BeH-në dhe Kosovën nga 100.620 doza të vaksinës Fajzer

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...