Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Kovid-19, 51 të vdekur e 1302 të infektuar

Shkup, 7 prill, Zhurnal.mk – Gjatë 24 orët e fundit sollën sërish numër rekord viktimash në vend nga virusi Korona. Autoritetet shëndetësore njoftojnë për 51 pacientë të vdekur, 20 prej të cilëve në kryeqendër.

Ndërsa nga 4 mijë e 438 teste të kryera janë shënuar edhe 1302 raste të reja. Instituti i Shëndetit Publik njofton se betejën me virusin në 24 orët e fundit e kanë fituar 626 persona.

Postime të ngjashme

Shkupjani privohet nga liria për kontrabandim të emigrantëve

R Zh

Regjistrimi në Diasporë dukshëm më i ulët se sa ai para vendimit për shtyrje, kush i dëshpëroi!

R Zh

Mungesa e vaksinave ndërpret edhe fushatën e ndërgjegjësimit për vaksinim

R Zh

Tridhjetë ditë paraburgim për gjashtë të arrestuarit për tregti të paligjshme me 200 kilogram marijuhanë

R Zh

Sot 46 viktima dhe 687 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

R Zh

Qeveria demanton Milloshoskin: Zaevi dhe Spasovski nuk u kanë dhënë pasaporta pjesëtarëve të ISIS-it

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...