Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

KPK: Partitë të jenë të përmbajtura, të mos ndërhyjnë në punët tona

Këshilli Prokurorial i Kosovës u ka bërë thirrje subjketeve politike të cilët janë pjesë e fushatës zgjedhore, të jenë të përmbajtura dhe në respektim të plotë të ndarjes së pushteteve, njofton Insajderi.

Përmes një komunikate për medie, nga KPK-ja thonë se partitë nuk duhet të ndërhyjnë në punën e tyre.

Në reagim më tej thuhet se kryeprokurori i Shtetit zgjidhet dhe i përgjigjet vetëm Këshillit Prokurorial të Kosovës, prandaj detyrat, obligimet dhe mandati i tij janë të përcaktuara nga Kushtetuta dhe ligjet e vendit, e jo nga vullnetet politike.

Postime të ngjashme

Ambasada amerikane thirrje për vaksinim: Mos bini pre e dezinformatave, vaksinat janë të sigurta

D V

PDK sot në orën 16:00 zgjedh Kryesinë e re të partisë

D V

Qendra “Woodrow Wilson”: Të liberalizohen vizat për Kosovën, Franca dhe Holanda duhet të heqin dorë nga kundërshtimi

D V

Pritjet në pikë-kalimin kufitar Merdare deri në 90 minuta

D V

112 pacientë po trajtohen në klinikat COVID-19 dhe spitalet e përgjithshme

D V

Situata me zjarret, raporti i Policisë së Kosovës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...