Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

KQZ-ja fillon t’i telefonojë votuesit në diasporë për verifikim

Komisioni Qendror i Zgjedhje njofton të gjithë personat që kanë aplikuar për t’u regjistruar si votues jashtë vendit, se ka filluar procesin e verifikimit të tyre duke i kontaktuar përmes telefonit.

KQZ bën të ditur se nga rreth 2000 persona të kontakutar, mbi 75% prej tyre janë lajmëruar në telefon dhe janë konfirmuar aplikimet e tyre, shkruan Reporteri.net.

Ky është njoftimi i plotë:

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve informon të gjithë aplikuesit që kanë aplikuar për t’u regjistruar si votues jashtë vendit se ka filluar procesin e verifikimit të tyre duke i kontaktuar përmes telefonit.

KQZ po kontakton aplikuesit përmes telefonit dhe nga rreth 2000 persona të kontaktuar, në thirrjet e para të realizuara, mbi 75% e aplikuesve janë lajmëruar në telefon dhe janë konfirmuar aplikimet e tyre.

Postime të ngjashme

Kryetari i Graçanicës thotë se 10 mijë qytetarë të Kosovës janë vaksinuar nga Serbia

T E

Kurti flet për formimin e Qeverisë së re, tregon se kur do të zgjidhet Vjosa Osmani presidente

T E

Prokuroria Speciale tërheq urdhër-arrestin ndaj Milan Radoiçiqit, i akuzuar për vrasjen e Oliver Ivanoviqit

T E

Elezi: Ende nuk dihet kur fillon procesi i numërimit të votave me kusht

T E

KQZ nis numërimin e votave me kusht

T E

Bajatoviq: Elita e SHBA-së ka nevojë të prodhojë probleme, por s’është lehtë të shantazhohet Serbia

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...