Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

KQZ shpall rezultatet e zgjedhjeve në Podujevë dhe veri të Mitrovicës

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të jashtëzakonshme të mbajtura më 29 nëntor në Podujevë dhe Mitrovicë të veriut.

Sipas rezultateve në Podujevë ka fituar kandidati i Vetëvendosjes, Shpejtim Bulliqi me 18 286 vota apo  51.9 për qind të votave, derisa në Mitrovicë të Veriut, kandidati i Listës Serbe, Milan Radojeviq me 89.5 për qind të votave./EO

Postime të ngjashme

Përfaqësuesi i Bashkimti Evropian në Kosovë: Qeveria duhet të tregojë kujdes në procesin e vettingut në drejtësi

N E

Kosova me masa të reja kundër Kovid-19

N E

Kosova do ta padisë Serbinë për gjenocid

N E

Albin Kurti takon Kryetarin e Bashkisë së Athinës

N E

Kroacia i quan spekulime histerike deklaratat e Serbisë për bazën ushtarake në Kosovë

N E

Digjet një pjesë e spitalit të Vushtrrisë

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...