Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Krahu i djathtë i Vjosa Osmanit i jep vulë koalicionit me Albin Kurtin

Haxhi Avdyli thotë se simpatizantë të LDK’së dhe të tjerë po e përkrahin iniciativën e Vjosa Osmanit.

Kështu, ai mendon se në zgjedhjet e ardhshme do të mbështeten nga qytetarët.

Ai ka thënë se me shumë mundësi iniciativa e krijuar nga Vjosa Osmani do të hyjë në koalicion parazgjedhor me VV’në e Albin Kurtit.

“Gjasat e mëdha janë për një koalicion parazgjedhor’, tha Avdyli në T7.

“Ka vullnet të mirë nga z. Kurti por edhe nga Vjosa Osmani. Ky vullnet ka ekzistuar që nga tetori i vitit të kaluar’, shtoi ai.

Postime të ngjashme

Kërkohet të mos ketë shtyrje të testit të arritshmërisë dhe maturës

T E

17 deputetët që kanë fituar më së shumti legjislatura

T E

Vdes nga Coronavirusi peshkopi Atanasija

T E

Këta janë 120 deputetët e rinj të Kosovës

T E

Votat e Enver Hoxhajt si kandidat për kryeministër

S.B.

Vazhdon rritja e rasteve me COVID-19, për 24 orë shënohen shtatë vdekje dhe 591 raste të reja

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...