Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Krani gjigant filloi të sillej, copëzat e materialit ndërtimor binin në rrugë – panik në Manhattan

Zhurnal Ads

Një kran gjigant në maje të një ndërtese të lartë në Manhattan kishte filluar të lëviz nga erërat e forta, duke bërë që copëza të materialit ndërtimor të bien nga ndërtesa dhe të përfundojë në rrugë.

Në vendin e ngjarjes ishin dërguar menjëherë ekipe të shumta të zjarrfikësve, por nuk dihet nëse dikush është lënduar, transmeton Telegrafi.

Policia e Nju Jorkut ka paralajmëruar këmbësorët që të shmangin këtë zonë për shkaqe sigurie. E njësia për mirëmbajtje dhe ndërtim, ka njoftuar se krani ishte vënë nën “kontroll”, por ishin erërat e forta ato që e kishin sjell.

Organet kompetente kanë paralajmëruar kompaninë që kryente punimet, që të sigurojnë pajisjet me qëllim që erërat e forta të mos i dëmtojnë apo hedhin në tokë, siç edhe mund të ndodh nga uragani Zeta që po shkatërron gjithçka para vetes në pjesën jugore të bregut amerikan.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Finlanda qeveriset nga pesë parti, të gjitha të drejtuara nga gratë

S.B.

Kinë, Shangai vlerësohet si qyteti më inteligjent në botë

R ZH

Çfarë njeriu me fat: Bleu gabimisht një biletë shtesë, fitoi 2 milionë dollarë

admin

Nxjerrin në shitje një palë perde, të gjithë tallen me to – ato ngjajnë me cigaret

admin

Publikohet momenti i shembjes së një prej teleskopëve më të mëdhenj në botë

S.B.

10 gjëra që s’të interesojnë më pasi ke kaluar 30 vjet

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...