Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Krasniqi dhe ambasadori gjerman zotohen për mbështetje bizneseve të dëmtuara nga pandemia

Ministri Krasniqi tha se vizituan një kompani që ka pasur suksese të mëdha. Ai tha se së bashku me ambasadorin u zotuan se do t’i përkrahin bizneset e dëmtuara nga pandemia.

“Sot nën shoqërimin e ambasadorit ishim ne vizitë tek një subjekt ekonomik që ka arrit suksese të mëdha. Nga këtu ne pamë një zhvillim të hovshëm të këtij biznesi. Ne me ambasadorin u zotuam se do ti mbështesim bizneset e dëmtuara nga pandemia”

Krasniqi dhe Rohde do të vizitojnë edhe një kopanit tjetër nga Kosova që eksporton produkte në Gjermani, e cila ndodhet në Ferizaj.

Ambasadori gjerman, tha se do të vazhdojnë mbështetjen për eksport në Gjermani dhe vende tjera.

“Ta kemi parasysh se këto kompani janë baza e ekonomisë formalë te asaj kosovare. Përmes vizitës sonë ne dëshmojmë se jemi të gatshëm te mbështesim eksportin drejtë Gjermanisë dhe vendeve tjera.  Vizita ishte mbresëlënëse. Shpresoj që kjo kompani që paska 40 punëtorë vitin e ardhshëm kur të vij zotëri Muja t’i ketë 60 punë”, tha ai.

Postime të ngjashme

Reagon Hoti pas aksionit të policisë: Fajtorët duhet të marrin dënimin maksimal

S.B.

Tre të vdekur dhe 461 raste pozitive me coronavirus për 24 orë

S.B.

Agim Krasniqi emërohet ministër në detyrë i Financave

S.B.

Përfundon seanca ndaj ish-krerëve të OVL-UÇK, mbrojtja kërkon 20 korrikun afat për dorëzimin e dosjes paraprake

S.B.

Prokuroria e Shtetit jep detaje të reja: Arrestime dhe rreth gjysmë milioni të sekuestruara

S.B.

Hykmete Bajrami jep dorëheqje nga LDK-ja

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...