Krasniqi për masakrën e Srebrenicës: Harresa përbën një krim të ri përkundrejt viktimave

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka kutjuar masakrën e Srebrenicës.

 

Krasniqi ka thënë se 26 vjet më parë ndodhi një nga krimet më makabër që njeh qytetërimi bashkëkohor.

“26 vjet më parë ndodhi një nga krimet më makabër që njeh qytetërimi bashkëkohorë – Gjenocidi i Srebrenicës. Ne sot jo vetëm qe duhet të kujtojmë viktimat e Srebrenicës, por edhe të përballemi me këdo që përpiqet të retushojë historinë dhe të mohojë krimet e shovinizmit serb”, ka shkruar Krasniqi.

Ai ka theksuar se mohimi përbën fazën e fundit të një gjenocidi ndërsa harresa përbën një krim të ri përkundrejt viktimave. 

26 vjet më parë ndodhi një nga krimet më makabër që njeh qytetërimi bashkëkohorë – Gjenocidi i Srebrenicës. Ne sot jo…

Posted by Memli Krasniqi on Saturday, July 10, 2021

Related posts

Mehaj takohet me ministrin e Mbrojtjes së Letonisë, zotohen për thellim të bashkëpunimit

D V

Avokati i shoferit kosovar që shkaktoi aksidentin në Kroaci: Është në gjendje shumë të keqe

D V

Gjoshi: Nëse dikush është i interesuar të hyjë në garë për kryetar të PDK-së mund të paraqes edhe sot nënshkrimet në Konventë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More