Kosovë

Krasniqi viziton pikën kufitare në Jarinjë

Zhurnal Ads

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë (MTI), Vesel Krasniqi së bashku me bashkëpunëtorë, ka vizituar sot pikën kufitare Jarinjë, që ndodhet në pjesën më veriore të vendit në kufirin me Serbinë.

Ai bisedoi me pjesëtarët e Doganës dhe Policisë së Kosovës, me ç’rast ka përgëzuar ata për punën e tyre profesionale që po bëjnë atje, ndërsa premtoi se do ta luftojë informalitetin dhe krimin e organizuar gjithandej vendit. “Do ta luftojmë informalitetin dhe krimin e organizuar në çdo pëllëmbë të Republikës së Kosovës”, ka thënë veç tjerash Krasniqi. 

Postime të ngjashme

Kosovë/ Licencohen edhe dy laboratorë privatë për testimet për COVID-19

admin

Kadrijaj: Ministria e Shëndetësisë duhet t’ia sigurojë qytetarëve terapinë për COVID-19

D XH

Specialja miraton kërkesën e mbrojtjes së Jakup Krasniqit, videokonferencë për seancën dëgjimore

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...