Krenar sa më s’ka, bëhet virale festa e babait të Lamine Yamal pas golit ndaj Francës

nga D V

Babai i Lamine Yamal, Mounir Nasroui ka festuar si i ‘çmendur’ golin e sulmuesit spanjoll ndaj Francës në gjysmëfinale të Euro 2024.

Spanja ka marrë një fitore të madhe me rikthim 2-1 ndaj Francës në gjysmëfinales e së martës mbrëma, duke siguruar një vend në finalen e madhe.

Golat në këtë ndeshje u Randal Kolo Muani (9’) për Francë, ndërsa Lamine Yamal (21’) dhe Dani Olmo (25’) për Spanjën.

Megjithatë, vëmendjen e mori të gjithën sensacioni 16-vjeçar, Lamine Yamal, i cili theu rekordin si golashënuesi më i ri në histori të Kampionateve Evropiane.

Përveç kësaj, Yamal u bë lojtari më i ri ndonjëherë që merr çmimin ‘Lojtari i ndeshjes’.

Kjo nuk është e gjitha pasi vëmendjen e mori edhe babai i yllit të Barcelonës, Mounis Nasroui me festen e tij.

Babai i Yamal u pa shumë i gëzuar dhe duke festuar si i çmendur në shkallët e stadiumit ‘Allianz Arena’ pas golit të 16-vjeçarit.

 

TË REKOMANDUARA

Kush jemi ne

Zhurnal.mk është Agjenci e Lajmeve e pavarur, e themeluar në vitin 2009, që e mbulon Maqedoninë, Kosovën, Shqipërinë edhe lajmet nga bota.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More