Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Kreu i Besës, Kasami takoi ministrin Cakaj, diskutojnë për bashkëpunim

Zhurnal Ads

Shkup, 17 shtator – Kreu i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami sot ka pritur në takim ministrin e Jashtëm të Shqipërisë, Gent Cakaj.

Në takim është biseduar për aktualitetin politik në vend si dhe mundësitë rreth bashkëpunimit bilateral mes Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Republikës së Shqipërisë. Reklame

“U dakorduam që Shqipëria dhe Maqedonia kanë edhe një rrugë të përbashkët, atë të anëtarësimit në BE.

Prioritet i Lëvizjes Besa si pjesë e qeverisë do të jetë bashkëpunimi mes dy vendeve, në interes të të gjithë qytetarëve në të dy anët e kufirit”, shkruan Kasami në Facebook bashkanjgitur dy fotografitë nga takimi.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

16 qendrat për Covid do të jenë gati për 2 muaj

T E

Austria ashpërson masat për shkak të udhëtimeve të qytetarëve nga Ballkani e Turqia

T E

Zaev: Shpresojë që para të martës të gjejmë zgjidhje

E.E.

Telekom, Festojmë 5 vite Magenta 1

admin

Me SMART financa, tejkalim më i shpejtë i krizës dhe rritje më e shpejtë dhe e qëndrueshme ekonomike

Z H

Carovska: Arsimi është shtyllë e asaj se çfarë shoqërie duam të kemi, prandaj reforma është e nevojshme

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...