Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Kreu i BFI-së Fetahu mirëpret në takim delegacion nga Bosnja e Hercegovina

Shkup, 8 shkurt – Zhurnal.mk – Të shtunën, më datë 6 shkurt 2021, Kryetari i BFI të RMV, Reisul Ulema i BFI të RMV, H. Hfz. Shaqir ef. Fetai, priti në takim pune një delegacion të Bashkësisë Islame të Bosnjës e Hercegovinës me në krye Drejtorin për Diasporë pranë Rijasetit të BI të BeH, H. Rasim ef. Çoliq.

Reis Ulemaja mirëpriti mysafirët në shoqëri të Drejtorit për Diasporë pranë BFI të RMV, Prof. Dr. Selver Xhemaili.

Në takim u bisedua për shumë çështje me relevancë për besimtarë muslimanë të të dyja vendeve dhe u shpreh gatishmëria e të dyja palëve për zhvillim të mëtejmë të bashkëpunimit mes të dyja palëve.

Postime të ngjashme

Bexheti: Kisha nderin të mirëpres Ambasadorin e BE-së në Shkup, Dejvid Gir

R Zh

Milikije Halimi i jep fund problemit disa dekadash të ujit, Haraçina me uji pa ndërprerje

D V

RMV/ Për herë të parë, sulmi ndaj mjekëve barazohet me sulmin ndaj personave zyrtarë

D V

Lëvizja Besa zgjedhë strukturat e saj në Novosellë të Bogovinës, lëvizja po ritet

D V

Mbeturinat dhe uji i pijshëm problem në komunën e Tearcës

D V

Bashkia e Shkupit të premten me spërkatje kundër mushkonjave

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...