Agjencia Zhurnal.mk

Kreu i RDK-së refuzon të tregoj se a do të del nga Qeveria ?

Shkup, 3 korrik, zhurnal.mk – Edhe pas deponimit të dorëheqjeve nga postet shtetërore, RDK megjithatë do të mbetet pjesë e Qeverisë. Kështu shkruajnë sot disa mediume vendore duke u bazuar në burime qeveritare, dhe se për këtë është arritur një marrëveshje mes Vesel Memedit dhe partive në pushtet.

Por nga ana tjetër, Kreu i RDK-së, Vesel Memedi në një prononcim për Zhurnal ka theksuar se vendimin definitiv për këtë do ta komunikojë në seancën e ditëve të ardhshme kur do të vendoset për dorëheqjen e deponuar të tij.

“Përgjigjen do ta merrni në seancën e rradhës së Kuvendit, kur do të jem në rend dite”, tha shkurt Memedi.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...