Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Kreu i Sindikatës për TCH: Nuk shohim asnjë dritë jeshile, ç’do bëhet me fatin e familjeve

Kreu i Sindikatës së Naftëtarëve, Sokol Dautaj në një intervistë të shkurtër në edicionin informativ në Top Channel i gjendur në ambientet e rafinerisë tha se instancat përkatëse duhet të japin një zgjidhje se çfarë do të ndodhë me fatin e familjeve të tyre.

Ai theksoi se nuk shikon asnjë dritë jeshile për këtë çështje që ka një vit që zgjat.

“Këtu i vetmi privat janë naftëtarët, gjendja sa vjen e rëndohet, jemi në një vend me lagështirë, por të detyruar duke mos marrë asnjë përgjigje të vendosur në këtë akt ekstrem, nuk janë prononcuar në një zgjidhje nuk shohim dritë jeshile, kemi kërkuar të na jepet çfarë na takon. greva ka kohë që ka filluar se  ne kemi prej një vitit të gjendur në rrugë. këto janë protesta paqësore, të na japin një zgjidhje se çfarë do të bëhet me fatin e familjeve tona”, tha Dautaj.

Kujtojmë se ditën e sotme qindra naftëtarë të Ballshit kanë mundur të futen me forcë në ambientet e rafinerisë, por aty nuk gjetën asnjë punonjës.

Postime të ngjashme

“Njoftoi trafikantët për hetimin”/ Mbërrin letërporosia nga autoritetet gjermane për ish-zv/drejtorin e OFL, Artan Shkëmbi

S.B.

Rama zbulon detajet e marrëveshjes për Aeroportin e Rinasit

S.B.

Shpallet fituesi për aeroportin e Vlorës, Balluku: Moment historik, vlera e investimit rreth 104 milion euro

S.B.

Manastirliu në maternitetin e ri të Lezhës: Po ndërtojmë 4 maternitete, mbi 72 mijë familje janë mbështetur me bonusin e bebes

S.B.

Zgjedhjet e 25-prillit/ Meta kërkesë Kuvendit, Ramës dhe Çuçit për zgjatjen e vlefshmërisë së kartave të identitetit

S.B.

“S’jemi të pasur por do rindërtojmë çdo shtëpi falas”/ Ahmetaj: Në pranverën 2022 nuk do ketë asnjë shenjë nga tërmeti!

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...