Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Krijohet iluzioni optik i një anijeje që lëvizë në ajër

Një burrë ka gjiruar një iluzion optik të një anijeje e cila duket sikur po ecën në ajër.

Collin McCallum vuri re anijen e kuqe që duket se rrinë pezull mbi horizont ndërsa udhëtonte përmes Banff, Aberdeenshire të premten.

Në fillim ai befasuar, ai filmoi pamjen e pazakontë, para se të mësonte se si ishte krijuar iluzioni optik.

Në fakt, siç shpjegohet, uji ka marrë ngjyrën e qiellit, duke bërë që të duket se anija po ecën në ajër.

Postime të ngjashme

Kjo çantë në formë aeroplani e Louis Vuitton kushton ‘më shumë sesa disa aeroplanë të vërtetë’

S.B.

Një Tesla me shpejtësi rreth 160 km/orë godet disa makina të parkuara, pastaj përplaset në një shtëpi në Florida

S.B.

Hapën themelet e një ndërtese, banorët e një fshati në Indi gjetën një enë të mbushur me stoli ari dhe argjendi – por gëzimi i tyre zgjati shumë pak

S.B.

Mësim në plazh për nxënësit në Spanjë

S.B.

Stërvitësi vritet nga ariu i cirkut pasi harroi të hiqte maskën e koronavirusit në kafazin e tij

S.B.

NASA nxjerr një imazh spektakolar nga planeti Mars

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...