Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Krijohet KQZ-ja e re, Kryekomisioneri Shtetëror zgjidhet Ilirjan Celibashi

Ilirjan Celibashi është kryekomisioni i ri i shtetit për zgjedhjet.

Celibashi, is-kryetari i KQZ-së dhe ish-ministër ka marrë një shumicë votash në seancën e sotme parlamentare.

Ai ka marrë 106 vota pro, ndërsa kundërshtari i tij Ardian Myslimaj ka marrë vetëm 5 vota.

Ndërsa Lealbe Pelingu nga rradhët e Partisë Demokratikë është zgjedhur si nënkomisionere shtetërore e zgjedhjeve.

Sakaq anëtarë të komisionit rregullator të zgjedhjeve janë zgjedhur : Ilirjana Nano, Dritan Çaka, Arens Çela, Muharrem Çakaj, Helga Vukaj

Po ashtu janë përzgjedhur edhe Anëtarët e komisionit të ankimimeve dhe sanksioneve të cilët janë: Ilirjan Rusmali, Elvin Lako, Koli Bele, Elvis Çefa Ledio Braho.

Postime të ngjashme

Shpërndahen vaksinat e reja/ Në disa qytete pati mungesa. Shkak bllokimi i Rinasit për 48 orë

S.B.

“Cënim skandaloz, krijon terren për …”, Presidenca letër SPAK: Të hetohet mbi keqpërdorimin e të dhënave personale dhe të bazës së të dhënave shtetërore nga PS

S.B.

Rama thirrje emigrantëve: Kush investon në agro-turizëm, i japim grant 5 mijë euro

S.B.

Rinis procesi i vaksinimit në Lezhë

S.B.

Nxjerrja e të dhënave të votuesve nga e-Albania, SPAK nis verifikimet

S.B.

Kreu i KMSH urim për muajin e Ramazanit: Të jemi më solidarë me familjet në nevojë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...