Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Krijohet video-loja që “ndihmon” në studimin e COVID-19

Eve Online ka krijuar një lojë elektronike ku lojtarët mund t’i “ndihmojnë” studiuesit në studimin e koronavirusit.

Kompania Eve Online, që njihet për krijimin e lojërave fantastiko-shkencore, u ka ofruar përdoruesve që të dizajnojnë qeli, duke krijuar format e COVID-19 dhe gjetjet e ndikimit të tij në sistemin imunitar, shkruan bbc.

Më shumë se 171 mijë përdorues kanë përfunduar 47 milionë detyra të lojërave, duke kategorizuar qelitë që dizajnojnë këtë virus.

Postime të ngjashme

Instagrami kërkon falje për një gabim në ‘hashtag’

S.B.

Telefoni inteligjent i ri mund të ndryshojë formën dhe të kthehet në një tabletë

S.B.

Sony ka prezantuar Xperia 1 III me lente telefoto të ndryshueshme

S.B.

HMD Global prezanton gjashtë telefona të rinj Nokia

S.B.

Dalin pamjet e iPhone 13 nga të gjitha anët, në 3D

S.B.

Thyhet rekordi i ndjekësve në “Twitch”

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...