Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Krijuesi i McAfee ndalohet në Spanjë, mund të ekstradohet në SHBA

Krijuesi i softuerit anti-virus McAfee, John McAfee, është akuzuar nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës për komplot për të kryer mashtrim dhe pastrim parash.

McAfee dhe truproja i tij, Jimmy Gale Watson Jr janë akuzuar për promovimin e kriptovalutave në Twitter për të rritur çmimet.

Më pas, monedhat dyshohet se janë shitur, duke e bërë çiftin 2 milionë dollarë, thanë prokurorët.

75-vjeçari është ndaluar në Spanjë në lidhje me akuzat për taksa të cilat ai i mohon. Ai mund të përballet me ekstradim të mundshëm në SHBA. Në anën tjetër, Watson është arrestuar në Teksas të enjten.

Postime të ngjashme

Instagrami kërkon falje për një gabim në ‘hashtag’

S.B.

Telefoni inteligjent i ri mund të ndryshojë formën dhe të kthehet në një tabletë

S.B.

Sony ka prezantuar Xperia 1 III me lente telefoto të ndryshueshme

S.B.

HMD Global prezanton gjashtë telefona të rinj Nokia

S.B.

Dalin pamjet e iPhone 13 nga të gjitha anët, në 3D

S.B.

Thyhet rekordi i ndjekësve në “Twitch”

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...