Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Krijuesi i vaksajns.mk në bisedë informative në polici

Krijuesi i vaksajns.mk në bisedë informative në polici

Shkup, 11 shkurt – Adil Bakiu nga Shkupi është pronar i domenit vaksajns.mk i cili në mënyrë direkte ridrejton në uebfaqen e vakcinacija.mk të Ministrisë së Shëndetësisë. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, rasti u raportua mëngjesin e së enjtes në Sektorin për Krimin Kompjuterik dhe Forensikën Dixhitale në Ministrinë e Brendshme. Pas denoncimit, Ministria e Brendshme zbuloi se kush qëndronte pas domenit, kështu që Bakiu u thirr në Stacionin Policor Karposh për një bisedë informative, raporton Zhurnal.mk

“Njësia e krimit kibernetik më gjurmoi shpejt dhe më ftoi shpejt për një ridrejtim të thjeshtë në sitin e MSH, ndryshe nga rasti i vajzave nga Strumica materialet inkriminuese të të cilave ishin shpërndarë kudo dhe nuk arritën të gjenin autorët për 2 vjet”, ka shkruar  Adil Bakiu në profilin e tij në Facebook, përcjell Zhurnal.mk

Edhe pse domeni vaksajns.mk i ridrejton qytetarët në faqen zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë, prapëseprapë ministria beson se është një ndërhyrje në sistem dhe mund të shkaktojë konfuzion te qytetarët. (Zhurnal.mk)

Postime të ngjashme

Policia kap dy shtetas të huaj që tentuan të futen ilegalisht në Kosovë

D V

Aksident trafiku rrugën “Tirana” në Prizren

D V

E mori peng banda e drogës në Spanjë, shqiptari u shpëton dhe i bën gjëmën/ 6 të arrestuar

D V

Arrestohet 31-vjeçarja në Shqipëri, përfitoi 16 mijë euro nga mashtrimi në Instagram

D V

Ferrari me shpejtësi prej 231 km/h, arrestohet polaku me patentë false në Fier

D V

Detaje nga aksioni policor në Hasanbeg: 12 të arrestuar, kërkohen edhe tre persona

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...