Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Krimbat janë të sigurt për t’u ngrënë, thotë Agjencia e Sigurisë së Ushqimit e BE-së

Zhurnal Ads

Agjencia e Sigurisë së Ushqimit e Bashkimit Evropian thotë se krimbat janë të sigurt për t’u ngrënë.

Agjencia ka publikuar një shkrim shkencor të mërkurën lidhur me sigurinë e përdorimit të krimbave si ushqim ku thuhet se këto insekte edhe po të hahen ashtu siç janë apo në formë të pluhurit, janë një burim i pasur i proteinave.

Megjithatë, ngrënia e tyre mund edhe të shkaktojë alergji dhe kjo varësisht se me çka ushqehen krimbat, shkruan AP.

Bashkimi Evropian tashmë u ka dhënë peshë krimbave në të njëjtën mënyrë siç kanë bërë Shtetet e Bashkuara.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Video-komunikimi i dy qenve që s’janë parë moti, moment tejet emocionues

S.B.

Invazioni i gaforres së Arktikut në brigjet e Norvegjisë, alarm për ambientalistët

admin

Si t’i menaxhoni shpenzimet tuaja?

T E

E pazakontë, koronavirusi mund të transmetohet edhe në këtë mënyrë

T E

I ka vetëm 15-muaj jetë, ngjitet murit si një alpinist i vërtetë

admin

Lënda e gaztë që solli anija hapësinore

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...