Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Kriza financiare detyron Barcelonës t’i vendosë këta pesë futbollistë në shitje

Situata aspak e këndshme financiare ka bërë që Barcelonë t’i vendosë në tregun e transferimeve për afatin kalimtar të janarit pesë lojtarë.

Barcelona po i vuan shumë pagat e mëdha të futbollistëve, dhe nevoja për të ulur shpenzimet është e domosdoshme.

Sidoqoftë, ata ende janë në kërkim të përmirësimit të skuadrës, duke bërë lëvizje në drejtim të Eric Garcia të Manchester Cityt dhe Memphis Depay të Lyon.

Për të siguruar ardhjen e këtyre dy futbollistëve dhe për të siguruar stabilitet financiar, fillimisht duhet të bëhen pesë shitje.

Sipas Mundo Deportivo, Ousmane Dembele, Samuel Umtiti, Carles Alena, Junior Firpo dhe Martin Braithwaite po vlerësohen të panevojshëm, dhe do të vihen në shitje.

Postime të ngjashme

Raiola kërkon 1 milion funte në javë për Haalandin

Z H

Ibra karton të kuq, por Milani thyen Parmën

Z H

Barcelona shpreson se nuk do të jetë “El Classico” e fundit për Messin

Z H

“Hysaj do të transferohet te një klub që luan në Champions League”

Z H

Tifozët nuk mund të besojnë se si Lacazette nuk arriti të shënonte i vetëm përball portierit

Z H

Xhaka i frustruar: “Largojë atë mu* topi”

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...