Kroaci: Aksidentohet autobusi nga Kosova, dyshohet për 10 të vdekur

Të paktën 10 persona raportohet të kenë vdekur si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur mëngjesin e së dielës në Kroaci.

 

Gazeta kroate Jutarnji.hr njofton se po ashtu janë lënduar edhe 30 të tjerë.

Sipas kësaj gazete autobusi i aksidentuar është me tabela të Kosovës dhe se vinte nga Frankfurti në drejtim të Kosovës.

Related posts

Arrestohet një person i dyshuar për vjedhje në Gjakovë

D V

Arrestohet një person me urdhërarrest

D V

Pengoi dhe ofendoi policin, arrestohet një person në Gjilan

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More