Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Kroacia fiton ndaj Skocisë dhe siguron pjesëmarrjen në 1/8 e finales

Kroacia e ka siguruar kualifikimin në të tetën e finales së ‘Euro 2020’ pas fitores ndaj Skocisë (3-1).

Skuadra ballkanike ka arkëtuar katër pikë pas tri xhirosh në Grupin D dhe falë golaverazhit është pozicionuar më mirë se Republika Çeke.

I asistuar nga Ivan Perisic, Nikola Vlasic e zhbllokoi rezultatin pas 17 minutash lojë, megjithatë në fund të pjesës së parë (42’), Callum McGregor i barazoi shifrat…

Postime të ngjashme

Prezervativi e ndihmoi të fitonte medalje: Atletja i çudit të gjithë në Tokio 2020

D V

Përfundon gara për notaren e Shqipërisë, renditet e 42-ta

D V

Biles tërhiqet edhe nga dy gara në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”

D V

Mourinho kritikon lojtarët: Luajnë Fortnite gjithë natën, është një marrëzi

D V

Mkhitaryan: Kush dëshiron Scudetton duhet të mbarojë punë me Romën

D V

Milani përgatitë ofertë për Iscon

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...