Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Kroacia goditet përsëri nga një tërmet i fuqishëm prej 5.3 shkallësh

Një tërmet i fuqishëm prej 5.3 shkallësh ka goditur Kroacinë para pak minutash.

Tërmeti është shënuar në faqen zyrtare të EMSC, duke thënë se goditja ka ndodhur 48 kilometra në jug-lindje të Zagrebit.

Kroacia është goditur nga dy tërmete të tjera të fuqishme para pak ditësh, ku si pasojë ka pasur vdekje, dhjetra të lënduar dhe dëme të mëdha materiale.

Postime të ngjashme

Humb jetën në një aksident ajror parlamentari francez Olivier Dassault

T E

Ligjvënësi gjerman jep dorëheqjen, përfitoi nga kontratat për maskat

T E

Asnjë i vdekur nga Covid-19 në 24 orët e fundit në Britani

T E

Austria pezullon vaksinat AstraZeneca, një grua humbi jetën, një tjetër është në gjendje të rëndë

T E

Wang Yi: Kina koherente ne politikat e saj

R Zh

Rohani: Irani është i gatshëm të marrë masa pasi të hiqen sanksionet e SHBA-së

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...