Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Kroacia vazhdon të goditet nga tërmetet

Kroaci, 4 janaar, Zhurnal.mk – Kroacia është goditur nga një tërmet i ri. Mediat kroate raportojnë se janë regjistruar dridhje të reja të tokës rreth orës 8 të mëngjesit të sotëm.

Një dridhje e fuqishme ishte regjistruar herët në mëngjes rreth ores 4:20 që sipas shërbimit sizmologjik ishte i fuqisë 3.5 shkallë të rihterit.

Kroacia javën e kaluar ishte goditur nga një tërmet i fuqishëm që ka shkaktuar dëme të mëdha në afërsi të Zagrebit.

Postime të ngjashme

Shkëmbi mbi fshatin Radozhdë të Strugës i rrezikshëm për banorët

T E

Sa të rezikuar jemi? Kroacia dhe Slovenia regjistrojnë rastet e para me variantin afrikano jugor

T E

Mihailoski: Me ngritjen e standardit ekonomik, të rinjtë do arrijmë t’i mbajmë këtu të bëjnë të ardhme dhe karierë

T E

Kërkohet paraburgim për dy pjesëmarës në protestën për rastin Monstra

T E

721 raste të reja, 171 të shëruar dhe 7 të vdekur, bilanci nga Covid 19

T E

Digjet një veturë në autostradën Shkup-Veles

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...