Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi Maqedoni

KRRE i publikon çmimet e reja të derivateve të naftës

Shkup, 19 tetor, zhurnal.mk – Komisioni Rregullator i Energjetikës solli vendim, me të cilin kryhet ulja e çmimeve të shitjes me pakicë të derivateve të naftës mesatarisht për 0,41 % në raport me vendimin e datës 13.10.2020.

Nga sonte në mesnatë, çmimet e shitjes me pakicë të EUROSUPER BS-95 dhe EUROSUPER BS-98 ulen për 0,50 denarë/litër në raport me çmimet e shitjes me pakicë të përcaktuara me vendimin e datës 13.10.2020.

Çmimet e EURODIZEL (D-E V) dhe të Vajit Ekstra të Lehtë për Amvisëri (EL-1) mbeten në të njëjtin nivel, respektivisht nuk ndryshojnë.

Nga data 20.10.2020, ora 00:01 çmimet maksimale të derivateve të naftës do të jenë:

Benzinë për motorë EUROSUPER BS95 – 59,00 (denarë/litër)
Benzinë për motorë EUROSUPER BS98 – 61,00 (denarë/litër)
Naftë për motorë EURODIZEL BS (D-E V) – 50,50 (denarë/litër)
Vaj për Djegie Ekstra i Lehtë 1 (EL-1) – 50,50 (denarë/litër)
Mazut М-1 SU 26,754 (denarë/kilogram)

Çmimi i shitjes me pakicë i Мazutit М-1 SU ulet për 0,109 den/kg dhe do të jetë 26,754 den/kg.

Postime të ngjashme

Maqedoni/ Deri tani nga covid janë infektuar gjithsej 2738 fëmijë deri në moshën 9 vjeçare

Z H

Spasovski uron 29 vjetorin e Drejtorisë Doganore

Z H

Dorëhiqet Dragi Rashkovski

Z H

A po normalizohet puna në Kuvend, partitë opozitare të gatshme për të tërhequr amandamentet

Z H

Njoftohuni për gjendjen e rrugëve në gjithë territorin e shtetit

Z H

Kuvendi duhet ta vazhdojë debatin për Strategjinë kombëtare për parandalimin e korrupsionit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...