Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

‘KRU Prishtina’ njofton për nivelin e ujit në liqenet e Badocit dhe Batllavës

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” ka njoftuar për gjendjen me ujë në liqenet e Batllavës dhe Badocit.

Sipas KRU-së, gjendja është nën nivelin e kapërderdhjes, përcjell Telegrafi.

“Niveli i ujit në liqenin e Badocit është 638.38 metra mbi nivelin e detit ose minus 11.47 metra nën nivelin e kapërderdhjes. Batllava është 628.75 metra mbi nivelin e detit ose minus 6.25 metra nën nivelin e kapërderdhjes”, thuhet në njoftimin e kompanisë. /Telegrafi/

Postime të ngjashme

Netanyahu fton Kurtin: Eja të inaugurojmë ambasadën në Jerusalem

T E

Familja e Qerim Kelmendi kërkon nga Prokuroria Speciale zbardhjen e vrasjes

T E

Familja nga Kukësi që strehoi gjatë luftës rreth 50 persona nga Kosova

T E

7,321 raste aktive me coronavirus

S.B.

Vendi rrezikon të zhytet në krizë shkaku i postit të presidentit

S.B.

Sot pritet përmbyllja e rinumërimit të 552 vendvotimeve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...